Za krásami baletu na Netflix aneb seriál Tiny Pretty Things

V době pandemie nám kolikrát nezbývá nic jiného, než vyrazit na do přírody nebo prosedět den u televize. Pokud hledáte tip na nový seriál na Netflixu, jeden pro vás máme. Vtáhne vás baletní prostředí seriálu Tiny Pretty Things stejně jako nás?

Redakce [OL]4you

Milujete balet, tanec, krásnou hudbu a drama? Pak jste na správné adrese. V půlce prosince představil Netflix nový seriál Tiny Pretty Things od dramatika Michaela MacLennana. Seriál se pyšní prozatím jednou sérií s deseti více než padesáti minutovými epizodami. Shlédnout jej můžete v angličtině s českými titulky, na český dabing si musíme počkat. 

 

Seriál vychází ze stejnojmenného knižního románu Dhonielle ClaytonSony Charaipotra. Příběh se odehrává na prestižní baletní akademii v Chicagu, která buduje silnou základnu nových tanečníků zasahující do vlivného tanečního spolku City Works Ballet. Škola nabízí zázemí pro mladé talenty z různých koutů světa i sociálních skupin, kteří žijí daleko od svých rodin.  Poté, co jednu z opěvovaných a nejtalentovanějších studentek Cassie (Anna Maiche) shodí tajemný člověk ze střechy, vypukne vlna pochyb a boj o její místo. Náhradnicí za Cassie se stane ambiciózní Neveah Stroyer (Kylie Jefferson, reálná baletní tanečnice), která se ocitne v prostředí tvrdých pravidel, zrad, přetvářky a falše. 

Mezi další zajímavé herce seriálu patří například televizní herečka Lauren Holly v roli ředitelky školy (vidět jste ji mohli třeba ve filmu Po čem ženy touží nebo Blbý a blbější), Michael Hsu Rosen jako tanečník (Jessica Jones) nebo Jess Salgueiro (The Boys), jež ztvárnila seriálovou policistku Isabel.

Tiny Pretty Things je seriál plný krásných baletních a tanečních scén a dramatu ze života amerických teens. Dejte nám vědět, jak se vám seriál líbí - nám v redakci moc!

Foto: Netflix
#netflix #seriál

reklama

pearl-design
Další články