Zahradnické trhy nově na Floře

Udělejte si v sobotu nebo neděli procházku a přijďte si nakoupit květiny, okrasné rostliny i zeleninu od českých pěstitelů! Výstaviště Flora Olomouc bude po následující tři víkendy pořádat víkendové Zahradnické trhy. Ty se uskuteční za pavilonem A ve Smetanových sadech.

Ilona Tandlerová

Výstaviště Flora Olomouc chce nabídnout všem milovníkům rostlin možnost nakoupit si vše potřebné pro své zahrádky či balkóny a současně podpořit české prodejce rostlinného materiálu, které citelně zasáhla současná situace.

Zahradnické trhy nabídnou široký sortiment květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků a zahradnických pomůcek a potřeb. Těšit se můžete třeba na begonie a balkonové rostliny, trvalky a skalničky vypěstované ve školce v podhůří Oderských vrchů. Chybět nebudou ani překrásné kosatce, pivoňky či denivky. Na své si přijdou i milovníci kaktusů a sukulentů. A k zakoupení budou také ovocné stromky a keře. 

Zahradnické trhy se budou konat ve třech termínech za pavilonem A ve Smetanových sadech. Trhy proběhnou dvakrát v květnu a jednou v červnu. Květnové termíny byly voleny tak, aby již bylo po "třech zmrzlých“ a návštěvníci se nemuseli bát vysadit si nové rostliny hned na zahradu či balkón. Na první Zahradnické trhy se můžete těšit již tento víkend 16. a 17. 5. od 9:00 do 17:00. Kdo nestihne tento termín, bude mít možnost si rostliny a hobby potřeby nakoupit týden poté. Třetí termín Zahradnických trhů je naplánován na první červnový víkend.

Zahradnické trhy jsou připravovány podle přísných hygienických norem a plně respektují aktuální pravidla pro pořádání trhů. Proto se akce bude konat na čerstvém vzduchu ve Smetanových sadech, jednotlivé stánky budou rozmístěny v dostatečné vzdálenosti od sebe a pro návštěvníky bude samozřejmě připravena dezinfekce.  

#trhy #výstaviště flora olomouc #zahradnické trhy #květiny #zahrada

reklama

Shakespearovské léto 2020 | Divadelní open-air festival | 9. - 19. srpna PEARL DESIGN
Další články