Zapomeňte na obchoďáky! Podpořte menší olomoucké prodejce a nakupte si vše potřebné

Těžké časy znamenají jistá omezení. Vykašlete se na přeplněné obchodní řetězce a nakupte si potraviny i drogerii jinde. Olomouc nabízí několik skvělých prodejen s potřebným zbožím, jen se porozhlédnout!

Veronika Jínová

Sklizeno

Do Sklizena můžete zajít rovnou dvakrát. Jednu prodejnu najdete na ulici 8. května a nově také na Dolním náměstí. Nakoupíte zde plno regionálních produktů té nejvyšší kvality, farmářské produkty jako maso nebo mléčné výrobky. Určitě si také pochutnáte na skvělé (mé oblíbené) šunce Victoria nebo libové pancettě, kterou přidejte do boloňské omáčky.

Rumunské potraviny Bacania

O Bacanii jsme vám psali v samostatném článku. Koupíte zde všechno potřebné! Pečivo, zákusky, mléčné výrobky nebo třeba stáčený olivový olej. Do zásoby tu mají určitě také konzervy a jiná trvanlivá jídla. Každopádně nezapomeňte na to, že si tady dáte i snídani.

Food Specials

Těstoviny, sýry a víno všude kam se podíváte. Mluvíme o obchodě s italskými potravinami Food Specials u obchodního domu Koruna. Domů si můžete odnést desítky trvanlivých i čerstvých potravin a mnoho  jiných voňavých italských specialit. A pokud si chcete udělat radost, ve Food Specials seženete kvalitní produkty z olivového dřeva, jako prkénka nebo vařečky.

GRAM – Bezobalový obchod

Novinkou v Olomouci je bezobalový obchod GRAM u zastávky Nádraží město. Pod ikonickou Silo Tower si Vašek a Jana otevřeli prodejnu s trvanlivými potravinami, BIO produkty a domácími potřebami nebo drogerií. Zásobíte se zde toaletním papírem, práškem na praní, luštěninami, moukou a klidně i domácím žitným chlebem. GRAM nás baví!

Svět plodů

Do štrúdlu, do kaše, do salátu, k večernímu filmu – ořechy ze Světa plodů chutnají prostě všude. Pro děti v krámě zakoupíte jiné dobroty, jako třeba lyofilizované ovoce (včetně smoothie směsi), čokoládu v pecičkách nebo super sušený ananas.

Moje domácí dobrůtky

Uzeniny, pečivo, sýry a jiné farmářské či domácí potraviny najdete v obchůdku nedaleko vlakového nádraží Moje domácí dobrůtky. K nákupu skvělá obsluha jako bonus.

To pravé z HANÉ i odjinud

Potraviny nejvyšší kvality, regionální a jiné produkty seženete i obchůdku to To pravé z Hané. Prodejna plná klenotů se nenápadně skrývá v Úzké ulici za Galerií Moritz. Nezapomeňte, tašky a sklenice s sebou! Obaly tu totiž nejsou jejich kamarádi.

KIKAFE

Pro nekonečné pracovní dny (nebo noci?) tu je KIKAFE. Kávového deficitu se bát nemusíte. Kafe na doma vám zabalí po gramech i kilech a rovnou klidně pomelou na libovolnou přípravu.

Další tipy, kde nakoupit:

Olomouc bez obalu v Kateřinské ulici, bezobalový obchod Beze stopy na Komenského ulici, prodejna Olomouckých tvarůžků (a mnoha jiných potravin) na Horním náměstí, italské potraviny Leonardo da Vinci ve Ztracené ulici, La Formaggeria Gran Moravia na Horním náměstí, Zdravá výživa u Milušky v podchodě na ulici 8. května, Harmonie zdraví v Zámečnické ulici

#nákupy #obchod #obchody #zdravé potraviny #potraviny

reklama

PEARL DESIGN
Další články