[OL]4you na

Zážitkové výlety pro děti

Hledáte zajímavé tipy na výlety pro svou rodinu? Plníte s oblibou různé úkoly a výzvy? Lákají vás cesty spojené s hledáním pokladů? Pak jsou zážitkové výlety přesně pro vás.

Zážitkové výlety pro děti

Ráda trávím volný čas s rodinou v přírodě. Jenže poslední dobou se naše děti během pěších výletů začaly nudit. Hry, které je bavily, přestaly být atraktivní. Pustila jsem se tedy do hledání, čím naše výlety oživit. Našla jsem pár nových zajímavých her a Hračku roku 2019 – Kvída cestovatele. Zvídavá chobotnice Kvído slibuje, že v dětech probudí jejich všestranný zájem o objevování a děti budou toužit chodit na výlety do přírody. Nedalo mi to, a rozhodla jsem se Kvída vyzkoušet.

Cesta za pokladem
Slyšeli jste už o Geochachingu neboli keškách? Je to celosvětová hra, kde se používá k hledání ukrytých schránek (keší – z anglického „cache“) pozice GPS. Potřebujete k tomu jen chytrý telefon, který vám ukáže, kde se necházíte. Keše jsou různě velké krabičky, které obsahují věci na výměnu. Děti kvůli nim chodí bez reptání ven každý den a náramně si to užívají. A přesně to jsou Kvídovy Cesty za pokladem. Jsou to zážitkové poukazy, díky kterým se můžete vydat na cestu s hledáním pokladu po krásných trasách v Česku. Kvído poschovával na 20 turistických stezkách vždy 10 krabiček. V každé krabičce je část pohádkového příběhu a úkol, který budou děti plnit a dle GPS souřadnic, nebo jen podle obrázků v poukazu hledat následující krabičku. V té poslední pak čeká na děti v truhličce schovaný poklad – malý dárek od Kvída za jejich objevitelskou snahu.
Cesty za pokladem jsou zpřístupňeny a udržovány vždy od 1. 5. do 31. 10. Olomouci nejblíže je dobrodružná cesta za falešnými mincemi na zámku v Hradci nad Moravicí nebo cesta za posledním českým drakem v jeskyni Šipka. Mapu stezek najdete zde.

Dalším tipem na ještě zábavnější výlety jsou Cestovatelské deníky od Kvída. Každý z deníků obsahuje popis 30 výletů ve zvoleném kraji České republiky. Výlety jsou doplněny tipy na různé zábavné aktivity s dětmi a zajímavá místa. V cíli každého výletu si můžete do deníku nalepit turistickou známku. Čím víc výletů navštívíte, tím zdatnější cestovatelé z vás budou a můžete získat dárek v Albi prodejnách. Stačí jen ukázat svůj vyplněný deník!
Součástí Cestovatelského deníku je i jedna Kvídova Cesta za pokladem, který je schovaný právě v daném kraji. Pokud děti absolvují alespoň 10 výletů a naleznou poklad, mohou od Albi získat i druhou cestu za pokladem jako dárek.
V nabídce je zatím 6 cestovních deníků pro kraj - Liberecký, Středočeský, Jihomoravský, Vysočina, Jihočeský, Moravskoslezský. Dalších 8 krajů se připravuje.

Své výletování mimo stezky můžete spojit s Kvído bojovkami. Ty obsahují 10 karet s úkolem, které můžete schovat kdekoli v přírodě nebo doma. Pozice karet můžete dětem zakreslit do plánku a učit je pracovat s mapou. Na výběr jsou témata Lesní moudrost – ta je určená pro hru v přírodě a i úkoly jsou koncipované tak, aby se děti dozvěděly něco o přírodě, nebo Detektiv ve městě – kartičky provedou děti např. na dětském hřišti ve městě a představí jim záhadné šifry detektivů.

Všechny hry jsou určeny dětem od 4 do 12 let a jsou k dostání v eshopu nebo v prodejnách Albi.

reklama