[OL]4you na

Žhavý dotek slunce! Jak pečovat o pleť v létě, aby byla stále svěží?

Kvůli vysokým teplotám, vlhku a všudypřítomným slunečním paprskům dostává pleť opravdu zabrat. Pokud ji nechcete nechat trpět, stačí dodržovat pár rad, díky nimž si vaše pleť zachová svěžest, zdraví i hydrataci i v tom nejteplejším ročním období... A za pár let si s úsměvem řeknete, jak denní rituály, do nichž se vám někdy nechtělo, za to stály! A co si budeme povídat - dotek slunce je tak úžasný...

Žhavý dotek slunce! Jak pečovat o pleť v létě, aby byla stále svěží?

Jak si zachovat skvělou pleť? Máme pro vás pár rad, které není radno podceňovat:

EXFOLIACE 
Díky exfoliaci dojde k odstranění odumřelé vrstvy pleti, což zabrání ucpávání pórů, zároveň exfoliace zlepší výkon vašich ostatních produktů péče o pleť. Provádějte ji ideálně ráno a nezapomeňte poté aplikovat hydratační produkt. 

HYDRATACE
To je zkrátka základ. Nejdříve najděte takový hydratační produkt pro denní použití, který nejlépe vyhovuje vaší pleti. Přidejte tonikum, jež hydrataci podpoří. Jako bonus jednou týdně aplikujte masku. A nezapomínejte ani na noční péči.

DOSTATEČNÝ PŘÍJEM TEKUTIN
Co si budeme povídat - naše pleť je mnohdy odrazem toho, co pijeme, jíme, jak žijeme... A pro krásnou pleť je přijímání tekutin nesmírně důležité. Doporučuje se pití čisté vody. Den bychom měli začínat půllitrem odstáté vody, pak bychom měli půl hodiny počkat a až teprve potom snídat. A tak by to mělo vypadat před každým jídlem. Při samotném jídle bychom měli naopak tekutiny vynechat a s jejich příjmem opět půl hodiny počkat. Samozřejmostí je během dne vypít minimálně dva litry tekutin, v létě je optimální toto množství navýšit.

KRÉMY S OCHRANNÝM FAKTOREM
Ochrana před slunečními paprsky je v létě absolutní povinností. Nejen že zabráníme spálení, stárnutí pleti, zbytečným vráskám a pigmentovým skvrnám, ale také vzniku rakoviny kůže... Většina lidí navíc nepoužívá takové množství produktu s ochranným faktorem, jaké by měli. Na pleť obličeje a krku použijte množství ochranného produktu, které se vejde na lžíci. Na tělo aplikujte tolik, kolik se vejde do panákové sklenice. Vybírejte kvalitní krémy a neváhejte a nechte si poradit dermatologem... Aplikaci krému během dne několikrát zopakujte. Vyhněte se polednímu slunci, kdy mají paprsky největší sílu. A po slunění nezapomeňte použít kvalitní přípravek vhodný po opalování. 

Hezký pobyt na slunci a spokojenou a zářivou pleť!

FOTO: Freepik

reklama