[OL]4you na

Jak připravit pleť na jarní sluníčko? Máme tipy!

Že je v létě takřka povinností používat krémy s ochrannými faktory, ví snad každý. Na to, že bychom o pleť měli pečovat i s prvními zrádnými paprsky, však většina lidí zapomíná. Poradíme, jak se o pleť starat nejen při slunečních paprscích, ale dáme vám i tipy, jak o pleť pečovat na jaře.

Jak připravit pleť na jarní sluníčko? Máme tipy!

JARNÍ OČISTA
Pleť po zimě prahne po výživě. Dopřejte jí vše, co si přeje, ona se vám odvděčí zdravým vzhledem, což rozhodně není málo. Skvěle fungují pleťové masky, které pokožce dodají potřebou hydrataci a efektivně doplní přes zimu ztracené živiny. Hodí se i jemný peeling.

ČIŠTĚNÍ A HYDRATACE
Neměli bychom zapomínat ani na používání vhodných hydratačních a vyživujících krémů a každodenní důkladné čištění pleti - a to i tehdy, pokud náš make-up zůstal v taštičce. Pleť potřebuje dýchat a odpočívat. A jedině čistá pleť je připravena dobře absorbovat hydratační krém. A když jsme u hydratace - naší pleti a pokožce obecně i našemu organismu výrazně prospějeme, když budeme dodržovat pitný režim (doporučuje se pít čistá voda proložená neslazeným ovocným čajem či stoprocentní ovocnou šťávou). Samozřejmostí je zdravější strava bohatá na ovoce a zeleninu.

JARO A SLUNCE
V jarních měsících je slunce zrádné. Teploty zatím nešplhají vysoko, slunce už ale začíná během dne vystupovat výš nad obzor a jeho záření je tak stále silnější. Mnohdy to podceňujeme a naše pleť pak trpí.

V čem škodí UV záření?
V první řadě způsobuje stárnutí pleti. Kromě vrásek ale ostré slunce a jeho záření přináší pigmentové skvrny a pleť je celkově sušší. Po zimě je navíc mnohem citlivější a zranitelnější, tudíž náchylnější k mnoha potížím, přičemž mezi ty nejzávažnější musíme samozřejmě zařadit i zhoubné nádory kůže.

Jak se chránit?
I na jaře je tedy nutná fotoprotekce. Měli bychom aplikovat krém s UVB i UVA filtry, používat sluneční brýle a nebýt na přímém slunci mezi 11. a 15. hodinou. Tak zní obecná doporučení, jichž bychom se měli držet. Při pobytu na slunci volte krémy s ochranným faktorem SPF 20, pokud trpíte na hyperpigmentaci a ze slunce se vám tvoří skvrny, sáhněte po vyšším faktoru, ideálně po SPF 50. Přípravek je nezbytné nanést včas, ideálně půl hodiny před tím, než plánujete vyrazit na slunce. Důležité je aplikovat dostatečné množství krému. A pozor - zpravidla nestačí jediná aplikace. krém bychom měli nanášet vícekrát za den.

PÉČE ODBORNÍKA
Nechte se hýčkat a zajděte si na kosmetiku. Návštěva salonu se vám vyplatí. Kosmetička zhodnotí stav vaší pleti a ušije vám péči na míru. Užijte si chvilku, kdy o vás někdo pečuje. Zasloužíte si to a vaše pleť bude rozzářená...

Užívejte si jaro plnými doušky a nezapomínejte, že pozitivní myšlení je klíčem nejen ke spokojenosti, ale také ke zdravé pleti...

reklama