[OL]4you na

Kam na burger v Olomouci? Víme, kde ochutnáte pravou Ameriku!

Dokonale vypečená domácí bulka, maso připravené tak akorát, třaskavá směsice bohaté náplně, která vám zajistí tu správnou explozi chutí... A navrch porce hranolek přesně jako v Americe. Burger umí být skvělý a už dávno neplatí, že je jen výsadou fast food řetězců. Poradíme, kam si v Olomouci zajít na šťavnatý burger, který si zamilujete.

Kam na burger v Olomouci? Víme, kde ochutnáte pravou Ameriku!

Burger, to není jen kus masa v housce. Burger je vyšperkovaný pokrm přesně podle receptu šéfkuchaře a jeho kouzlo nespočívá pouze v přesně namixovaných ingrediencích, dobře opečené housce a šťavnatém masu. Tou nejzásadnější surovinou je láska. Láska k burgeru, poctivé kuchařině a dobrému jídlu. Připravit skutečně dobrý hamburger je totiž docela kumšt. A co si budeme povídat, ona i jeho konzumace bývá často oříšek! Jedno si však zapamatujte - burger se vždy jí rukama, malíčky si ho opatrně přidržujeme tak, aby nám z něj nic nevypadlo. Rozložený na součástky do úst vkládaný příborem je o ničem. A nezaslouží si to... 

Pojďme se společně podívat na to, kde v Olomouci mají fakt super burger. Je tu samozřejmě mnoho podniků, kteří se na burgery specializují nebo je pravidelně zařazují do svých meníček. My jsme pro vás ale vybrali pár míst, kam byste rozhodně měli zavítat, pokud patříte k milovníkům této americké záležitosti.

BUGR BURGER
1. máje 4

Jdeme s kůží na trh a rovnou říkáme, že tento podnik na třídě 1. máje kousek od náměstí Republiky je za nás jasná topka. Je to autentické místo, které přesně hledáte, když bloudíte ulicemi kdekoliv v zahraničí. Zapadlý kousek ráje, kde skvěle chutná a má to tu ten správný vibe. S obsluhou jste hned na tykačku, což je nám sympatické. Prostředí je fajn, hudební doprovod pohodový, maličká zahrádka má kouzlo. Bývají tu rychlí a na jídle si fakt pochutnáte. Za nás vede Čedar, ale na své si přijdou i vegetariáni. Hranolky tu mají klasické i batátové, v nabídce je rovněž coleslaw a k pití si můžete dát, mimo jiné, skvělou limonádu.

BURGER & BEER HOUSE
Riegrova 381/22

Chcete kombinaci dokonalých burgerů a lahodného piva? Pak jste správně v tomto podniku. Maso z mladého býčka je za každých okolností dobrou volbou, a když je doplněné třeba o žampiony, nebo tvarůžky, je to lahoda. A takový burger s trhanou dlouho pečenou krkovicí, to je výzva. Navíc myslí tu i vege - všechny burgery můžete mít místo s náloží masa s uzeným oštěpkem. A to není zdaleka vše, co lze v tomto sympatickém podniku ochutnat. Hranolky mají pochopitelně taky, i ty batátové, ale oceníte třeba i žebra či tvarůžkový tatarák.

BOUNTY ROCK CAFE
Hálkova 2

Na poctivém burgeru si pochutnáte i v tradičním rockovém svatostánku - v Bounty Rock Cafe. Sáhnout můžete po klasice s hovězím, po cheeseburgeru, nebo také po variantě s trhaným vepřovým. Skvěle vychucený je Bacon Jam burger nebo třeba Habanero megaburger. Ale u něj pozor, ten si mohou dovolit jen silnější povahy! A dopřát si můžete i Halloumi burger, k němuž skvěle sednou batátové hranolky. Zkrátka Bounty je sázka na jistotu.

STODOLA
Litovelská 7

Ač tento podnik nepatří mezi specialisty na burgery, i ty má tato výborná restaurace v nabídce. Volit tak lze mezi Mejnstrýmem, který je napěchovaný hovězím masem, cheddarem, slaninou, kvašákem, salátkem i pikantní majonézou, nebo Vegetošem - ten skrývá hermelín v briošce, doplněný o bylinkový dip, brusinky i smaženou cibulku.

BISTRO NO.
Riegrova 29

Born to be juicy, hlásá toto takeaway bistro, které se specializuje na burgery. I když vlastně nejen na ty... Bulka grilovaná na másle voní do dálky a náplň je více než šťavnatá. Pokud tedy zatoužíte po burgeru s sebou, určitě si objednejte kousek z tohoto podniku. Takový Tvargl burger napěchovaný tvarůžky, slaninou, cheddarem, rajčaty, salátem, cibulkou a třemi typy omáček, to je vlajková loď!

Milujete burgery? Máte oblíbený podnik, kam na ně rádi zajdete? Pokud ano, podělte se s námi o vaše zkušenosti na e-mailu redakce@ol4you.cz. 

Tak dobrou chuť!

FOTO: Freepik

reklama