[OL]4you na

Kam na ledovou kávu na Olomoucku?

Kdy jindy si vychutnat ledovou kávu, než právě v první letní den? Teploměr jasně naznačuje, že naše organismy potřebují zchladit. Proto redakce [OL]4you vyrazila do ulic otestovat, kde si pochutnáte na těch nejlepších ledových kávách na Olomoucku:

Kam na ledovou kávu na Olomoucku?

Frappé v Jazz Fresh Café

Dokonalé zchlazení si můžete zajistit v Jazz Fresh Café. Frappé si zde můžete vychutnat v několika variantách – s běžným či sójovým mlékem, s cukrem i bez. Pokud ale čekáte frappé z rozpustné instatní kávy,  budete zklamáni. Frappé je zde totiž připraveno z poctivé dávky espressa, mléka a ledu. Pokud budete chtít, můžete si jej nechat vytunit ještě zmrzlinou. My sázíme na klasiku s mlékem a bez cukru!  Více info najdete na webu.

Cold brew v šumperské kavárně Pikola

Z klasických letních hitovek jako affogato nebo frappé se v Šumperku letos nejvíce rozjelo cold brew. Je to filtrovaná káva extrahovaná za studena a její příprava vyžaduje několik hodin. V případě Pikoly je to hodin dvanáct, takže ji zde dělají většinou přes noc a ráno je pro hosty připravená čerstvá várka. „Ve speciální věži odkapává led, který dopadá na hrubě namletou výběrovou kávu a ta se pomalu extrahuje. Tahle metoda v kávě zanechá její chuťové vlastnosti. Podáváme ji s ledem a je to síla! Žádné mléko, žádný cukr,“ prozrazuje sympatický majitel Jirka Giesl. Více info najdete na Facebooku.

Cappuccino fredo v Café La Fée

V oblíbené kavárně Café La Fée ve francouzském stylu v Ostružnické 13 v Olomouci ochutnejte cappuccino fredo – jedná se o originální osvěžující nápoj, který pochází z Řecka. Připravené espresso se nechá pár sekund vyšlehat ve frappovači nebo shakeru se dvěma kostkami ledu a poté se naleje do připravené skleničky plné ledu. Studené mléko se zatím vyšlehá do husté krémové pěny a opatrně se nalije na kávu s ledem. Tato ledová káva vás perfektně osvěží právě v takových horkých dnech, jako je ten dnešní! Více info najdete na Facebooku

Espresso tonic v Kafe jak lusk

Letní osvěžující srandičku espresso tonic, ve které se potkává kvalitní tonic, espresso z výběrové kávy a doplňující plátek pomeranče, si vychutnáte v kavárně Kafe jak lusk. Kromě příjemného osvěžení skvěle zafunguje také jako ranní vyprošťovák – jak říká sám barista Martin Zajíček: „Přes den osvěží, večer povzbudí a ráno léčí!“ Více informací na Facebooku

Stylový ledový filtr v prostějovském Canall – Coffee/Boutique/Vintage

Výběrový ledový filtr si můžete v konstantní kvalitě vychutnávat přes celé léto také v prostějovské kavárně Canall – Coffee/Boutique/Vintage na Wolkerově ulici. Napůl mafiánsky, ale o to víc stylově vám jej zde v kavárně i na zahradě připraví baristé Vendula a Libor z Canall týmu. Více informací najdete na webu.

A kde si v horkých dnech vychutnáváte kofeinové ochlazení vy? Podělte se s námi o svůj tip!

reklama