[OL]4you na

Kam vyrazit v dubnu? Na jarmark, box, Hrůzu, Kollera, Floru, čarodějnice i AFO

Jaký bude duben v Olomouci? Jedním slovem pestrý! Koná se velká řada akcí, mezi nimiž si vybere snad každý. Co třeba vyrazit na velikonoční jarmark, na koncert, AFO, Ekologické dny, do divadla nebo na pálení čarodějnic? A chystá se toho mnohem víc.

Už dnes probíhá po celé republice akce s názvem Ukliďme Česko. Pokud vám není lhostejné okolí místa, kde žijete, zapojte se do úklidu přírody i vy. Je to jednoduché - stačí odhodlání, chuť, dobrá nálada, rukavice a pytel na odpadky... Více zde.

Dnes od 20:00 se také uskuteční koncert Michala Hrůzy. Brány Sklubu se otevírají v 18:00 a vstupenky je možné zakoupit tady.

1. a 2. dubna probíhá v Pevnosti poznání akce s názvem Odpudiví nebo kouzelní? Seznamte se s pestrou škálou zvířat, která se dají chovat doma. Uvidíte šváby, strašilky, brouky, kudlanky, suchozemské plže, štíry a plazy a obojživelníky. Chybět nebude ještěrka perlová nebo užovka stromová. Letošní edice tradiční akce se také nově zaměří na handicapované netopýry, kteří měli tu smůlu, že narazili na lidská obydlí... Více zde.

FOTO: Pevnost poznání

5. dubna od 10:00 do 17:00 proběhne v Galerii Moritz Velikonoční jarmark. Těšit se (mimo jiné) můžete i na prodej a výrobu velikonočních dekorací či pletení pomlázky. Mezi 14:00 a 17:00 budou nachystány ochutnávky pokrmů a zeleného piva. Vše najdete tady.

6. dubna v 19:00 se v Redutě odehraje Velikonoční koncert.

Do 10. dubna hostí Horní náměstí Velikonoční jarmark. Můžete se těšit na stánky s tematickými předměty, ale také na kulturní program. Největším tahákem je vystoupení kapely Fleret, které se uskuteční na Velký pátek v 17:00. Více k programu naleznete v článku.

FOTO: Pixabay

11. dubna můžete zajít na koncert Evy Burešové. Brány Sklubu se otevírají již tradičně v 18:00 a lístky pořídíte tady

Připojte se ke globální rodině Metallicy ve čtvrtek 13. dubna v 19:00 na celosvětový poslechový večírek v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka a buďte první, kdo uslyší nové album 72 Seasons den před jeho vydáním na velkém plátně s ohromujícím prostorovým zvukem. Vstupenky pořídíte tady.

David Koller, jedna z nejvýraznějších osobností české hudební scény posledních desetiletí, zpěvák, bubeník, producent a autor mnoha hitů, vyráží se svou kapelou na tour k nové desce LP XXIII. 13. dubna v 19:00 se představí v Divadle na Šantovce. Více zde. A přečíst si můžete rozhovor s Davidem Kollerem, který jsme dělali loni.

FOTO: Filip Čermák

Od 13. do 24. dubna budou probíhat Ekologické dny Olomouc. Sluňákov se stane dějištěm 33. ročníku největšího environmentálního festivalu v celé republice. Nabídne pestrý program naplněný besedami, výlety, výstavami, aktivitami pro rodiny, workshopy a Edojarmarkem (29. dubna). Program naleznete tady.

14. dubna v 19:00 uvede Moravské divadlo Olomouc Bolero & Carmen. Těšte se na pořádný baletní zážitek. Vstupenky pořídíte tady.

15. dubna v 18:00 se nechme unášet na vlnách... V Bounty Rock Cafe se totiž koná Námořnický ples. Více zde.

O víkendu 15. a 16. dubna se koná šestý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu. Program startuje po oba dva dny v 10:00 a končí v 18:00. Festival oživí jak Horní, tak Dolní náměstí. Vedle pochutin z tvarůžků se návštěvníci mohou těšit na minipivovary, na stánky s regionálními produkty, hudební doprovod, koncerty, vystoupení, divadelní představení i dílničky pro děti, ale také cooking show s Romanem Paulusem nebo Sandrou Pogodovou. Více zde.

FOTO: archiv města

Kanadský bluesový fenomén a držitelka European Blues Awards Layla Zoe vydala v listopadu 2022 svoje nové, v pořadí třinácté, album s názvem The World Could Change. Turné k albu je naplánováno na jaro 2023, V Bounty Rock Cafe se zpěvačka představí 18. dubna ve 20:00. Vstupenky koupíte tady.

Od 20. do 23. dubna se uskuteční tradiční jarní vydání Flory Olomouc. Tentokrát se hojně navštěvovaná výstava ponese v duchu Království barev a vedle květinových aranžmá čeká návštěvníky bohatý doprovodný program, večerní pohlídka, mezinárodní výstava suiseki a bonsají i zahradnické trhy. Více na webu.

FOTO: Zuzana Doleželová

20. dubna ve 20:00 zavítá do Jazz Tibet Clubu kapela Zrní. A kladenští hudebníci slibující velkou porci zábavy. Lístky pořídíte tady.

21. dubna v 18:00 nabídne sportovní hala Univerzity Palackého v Olomouci výjimečnou událost. Společnost Lobster Group spolu s přední českou boxerskou stájí Patron Boxing pořádá historicky největší galavečer profesionálního boxu v České republice – akci The Ring. Více zde.

21. a 22. dubna v 19:00 uvede Divadlo na cucky předpremiéry novinky s názvem Tanec dervišů. Jde o dokument o tenké hranici moci a bezmoci, o groteskně autentickou zprávu z vězení... Lístky seženete tady.

Po rekordním úspěchu přímého přenosu koncertu Coldplay Music Of The Spheres Live Broadcast z Argentiny, který byl loni v říjnu uveden do kin po celém světě, se kapela vrací na velké plátno 21. a 23. dubna v 19:00 v Premiere Cinemas v Galerii Šantovka. Velkolepý koncertní film byl natočen během deseti vyprodaných koncertů Coldplay na stadionu River Plate v Buenos Aires, které deník The Times označil za nejlepší hudební show všech dob. Lístky koupíte zde.

Do Sklubu opět míří parta z Na stojáka, která všem pořádně provětrá bránice. V neděli 23. dubna v 19:00 se v Sklubu můžete těšit na stand-up výstupy od hostů, kterými nebude nikdo jiný než Daniel Čech, Iva Pazderková a Lukáš Pavlásek. Vstupenky na akci pořídíte tady.

Festival populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc se koná od 25. do 30. dubna. Těšte se na 52 snímků, které se utkají v Mezinárodní a Československé soutěži a klání krátkých filmů. Do Olomouce přijedou také velké hvězdy – například kosmolog Chris Impey a režisérka Sonya Pemberton. AFO si rozhodně nenechte ujít. Více zde.

TAK CO? Tahle parta hudebníků vystoupí 28. dubna od 20:00 v Bounty Rock Cafe. Představí se tu i nový bubeník Jakub Vitásek a těšit se můžete na všechny hity i nové písně. Více zde.

FOTO: archiv TAK CO?

28. dubna v 19:00 se v NH Collection Congress Olomouc uskuteční Jarní grilování s Evou Decastelo a Petrem Bende. Tým šefkuchaře Mirka Fojtíka připraví své speciality v otevřené kuchyni, na venkovním grilu pak i BBQ speciality a nebudou chybět cukrářské kreace cukrářky Aničky... Více zde.

Ochutnejte ty nejlepší burgery široko daleko! Největší putovní street food festival míří na své oblíbené místo ke Galerii Šantovka. Od 28. do 30. dubna se tu koná Burger Street Festival.

29. dubna se v Sklubu bude konat koncert dua Emma Smetana & Jordan Haj. Brány klubu se otevřou v 19:00, akce odstartuje přibližně ve 20:30. Vstupenky pořídíte tady

30. dubna se vydejte na Korunní pevnůstku na tradiční Pálení čarodějnic. Areál se otevírá ve 14:00 a program bude pestrý. Nabídne vyžití jak pro malé, tak pro velké. Kompletní informace o akci naleznete na webu

FOTO: Facebook Pálení čarodějnic Olomouc

Duben se také ponese ve znamení Festivalu zdraví. Vždy fantastická atmosféra, skvělá komunita lidí naladěná ne stejnou vlnu a úžasní hosté - přesně to je festival, jenž po březnovém dni plném zajímavostí pokračuje i tři dubnové termíny. 6. dubna se konají Hovory ze země - Dominika a Marek - přednáška a beseda na téma "Všechno je jinak" a následná projekce filmu "Afrika! Co cítí?" a setkání s hosty. Moderuje Sandra Pogodová, na piáno doprovází Richard Pogoda. 13. duben nabídne Pjéra la Šé´ze a hosta - přednášku a besedu na téma "Přímé spojení s nevědomím", následuje beseda s Pjérem. 20. dubna je program následovný:  Jiří Ledvinka a Mudr. Jan Vojáček - přednáška a beseda na téma "Božství a zdraví", následuje beseda a setkání s těmito hosty. Více zde.

reklama