[OL]4you na

Pleť sluncem políbená! Podívejte se, jak na jaře pečovat o pleť, aby byla svěží a krásná

Pleť sluncem políbená! Podívejte se, jak na jaře pečovat o pleť, aby byla svěží a krásná

DOPŘEJTE PLETI, CO SI PŘEJE
Pleť po zimě prahne po výživě. Dopřejte jí vše, co si přeje, ona se vám odvděčí zdravým vzhledem, což rozhodně není málo. Skvěle fungují pleťové masky, jež pokožce dodají potřebou hydrataci a efektivně doplní přes zimu ztracené živiny. Hodí se i jemný peeling.

ČISTĚTE A HYDRATUJTE, TO JE ZÁKLAD
Neměli bychom zapomínat ani na používání vhodných hydratačních a vyživujících krémů a každodenní důkladné čištění pleti. Pleť potřebuje dýchat a odpočívat. A jedině čistá pleť je připravena dobře absorbovat hydratační krém. A když jsme u hydratace - naší pleti a pokožce obecně i našemu organismu výrazně prospějeme, když budeme dodržovat pitný režim (doporučuje se pít čistá voda proložená neslazeným ovocným čajem či stoprocentní ovocnou šťávou). Samozřejmostí je zdravější strava bohatá na ovoce a zeleninu.

JARNÍ SLUNCE JE ZRÁDNÉ
V jarních měsících je slunce obzvlášť zrádné. Teploty zatím nešplhají vysoko, sluníčko už ale začíná během dne vystupovat výš nad obzor a jeho záření je tak stále silnější. Mnohdy to podceňujeme a naše pleť pak trpí.

UV záření způsobuje stárnutí pleti. Kromě vrásek ale ostré slunce a jeho záření přináší pigmentové skvrny a pleť je celkově sušší. Po zimě je navíc mnohem citlivější a zranitelnější, tudíž náchylnější k mnoha potížím, přičemž mezi ty nejzávažnější musíme zařadit i zhoubné nádory kůže. I na jaře je tedy nutná fotoprotekce. Měli bychom aplikovat krém s UVB i UVA filtry, používat sluneční brýle a nebýt na přímém slunci mezi 11. a 15. hodinou. Tak zní obecná doporučení, jichž bychom se měli držet. Při pobytu na slunci volte krémy s ochranným faktorem SPF 20, pokud trpíte na hyperpigmentaci a ze slunce se vám tvoří skvrny, sáhněte po vyšším faktoru, ideálně po SPF 50. Přípravek je nezbytné nanést včas, ideálně půl hodiny před tím, než plánujete vyrazit na slunce. Důležité je aplikovat dostatečné množství krému. A pozor - krém bychom měli nanášet vícekrát za den.

PÉČE ODBORNÍKA JAKO SKVĚLÁ INVESTICE
Nechte se hýčkat a zajděte si na kosmetiku. Návštěva salonu se vám vyplatí. Kosmetička zhodnotí stav vaší pleti a "ušije" vám péči na míru. Užijte si chvilku, kdy o vás někdo pečuje. Zasloužíte si to a vaše pleť také. 

FOTO: Unsplash

reklama