Prodloužený víkend láká ven. Kam vyrazit na výlet?

Prodloužený velikonoční víkend klepe na dveře a volá po příjemné slunečné procházce. Vybrali jsme pro vás několik tipů na výlet nedaleko Olomouce. Tak kam vyrazíte?

Veronika Jínová

Pěšky nebo na kole

Za česnekem do Grygova

Sezóna medvědího česneku je v plném proudu. Vydejte do za ním do Přírodní rezervace Království nedaleko centra Grygova. Tamní příroda nabízí překrásné lesní prostředí, kam s radostí vyrazí i děti. Zajímavostí toho místa je památný dub Král, starý více než 460 let. Po cestě zpátky doporučujeme zajít do okénka grygovské restaurace Pizza Hradlo na jedno točené s sebou nebo něco dobrého k snědku.

Foto: kudyznudy.cz

Piknik na Poděbradech

Nedaleké Poděbrady nabízí vše, co potřebujete k odpočinku při krásném jarním počasí. Seberte deku, něco dobrého k jídlu pití a vyrazte s rodinou na malý piknik u vody. A klidně na kole nebo sdílené koloběžce Eagle Scoots!

Procházka do Černovírského lesa

Vyrazte s rodinou na delší procházku okolo řeky Moravy. Táhlá trasa vás od Gorazdova náměstí přes Černovírský most zavede až do krásného Černovírského lesa s chráněným vodním zdrojem. Z lesa po cestě zpátky pohodlně dojdete buď do Chválkovic, případně okolo kolejí až na Pavlovičky.

Na vrchol, na letiště!

Vyvýšený prostor ihned naproti ranveje olomouckého letiště nabízí krásný výhled na okolní pole a přírodu. Od letiště se vydejte příjemnou lesní cestičkou až na Tabulový vrch k Vila Parku.

Foto: olomouc.eu

Na kole do zámeckého parku ve Velké Bystřici

Cyklo projížďku do Velké Bystřice ocení především ti, kteří hledají nenáročnou trasu v lokalitě krásné přírody. Z centra města se vydejte přes Bělidla do Bystrovan, odtud okolo řeky Bystřice až do zámeckého parku.

Do Holického lesa

Nově vznikající sportovně rekreační zóna Holického lesa potěší všechny, kteří si sem přijdou odpočinou doprostřed zeleně. Trasa do Holického lesa je vhodná pro širokou škálu pěších, včetně rodin s kočárkem a seniorů.

Autem, autobusem nebo vlakem

Do lesů a přírody okolo Bouzova

Ačkoli vás teď do hradu nepustí, neznamená to, že se okolo něj nemůžete projít. Pětikilometrová naučná stezka Bouzov vede po asfaltové cestě mezi obcemi Bouzov a Javoříčko. Díky svému povrchu je vhodná pro děti na odrážedlech, kolech či pro rodiny s kočárkem. Po cestě narazíte na sedm informačních a naučných tabulí, které vypráví o zaniklých Panských rybnících.

Foto: litovelsko.eu

Po stopách gotického Uničova

Historické jádro města Uničov se pyšní dochovanými částmi gotických hradeb s Medelskou bránou a bývalou zbrojnicí u Vodní branky. Jako město, které se ve středověku mělo stát centrem severozápadní Moravy, nabízí mnoho krásných památek k vidění. Při procházce se nezapomeňte podívat do městského parku, který nabízí oázu pohody a klidu. 

TIP REDAKCE: Zastavte se v Uničově do okénka kavárny Kafe Naproti pro kafe do kelímku a něco dobrého do ruky.

Z Mladějovic na Vysokou Roudnou

Ačkoli vás do Mladějovic (u Šternberka) čeká delší cesta autem či vlakem, nohám to určitě oplatíte. Na více než sedmikilometrový výšlap na Vysokou Roudnou si vyhraďte minimálně půl dne. Do Mladějovic vyrazte autem, případně vlakem do Šterberka a náhradní autobusovou dopravou do Mladějovic. Odtud se pěšky vydejte do Řídeče kolem Řídečské myslivny, dále přes Sterlisko až a Vysokou Roudnou. Trasu přikládáme zde.

 

TIP ZA ZÁVĚR: Nakonec přikládáme odkaz na několik dalších tipů na výlet ze staršího článku od redaktorky Lucky. Jsou skvělé a stále aktuální!

 

#olomouc #olomouc na kole #tip na víkend #tip na výlet #výlet #výlety

reklama

pearl-design
Další články