[OL]4you na

Projekt Jsme ze stejné planety ve Velké Bystřici bude!

Projekt o lidských kořenech, umění a gastronomii. Tak bychom popsali událost Jsme ze stejné planety, která se i letos uskuteční v amfiteátru Velké Bystřice. Tentokrát ji pořadatelé rozdělili do tří termínů. Těšte se, bude to velké!

Projekt Jsme ze stejné planety ve Velké Bystřici bude!

Zapuštění kořenů nedaleko Olomouce

Historie události Jsme ze stejné planety se začala psát v roce 2015, kdy známý fotograf Jindřich Štreit představil své fotografie třiceti cizinců z celého světa žijících v České republice. Věta jednoho z cizinců o vykořeněnosti přiměla pořadatele akce Hanku a Josefa vysadit v parku ve Velké Bystřici několik stromů, které mají symbolizovat „zakořenění“ cizinců v Česku. Společně tak založili první mezinárodní park u nás.

„Ještě stále se nás lidé ptají, o čem projekt je. Je o kořenech. O kořenech stromů, ale především o kořenech lidských.“

Všechny dosavadní ročníky Jsme ze stejné planety se těší skvělé návštěvnosti, radosti a mnoha zážitkům. O kvalitě tohoto projektu svědčí i zapojení mnoha zajímavých a významných osobností jako je Lukáš Hejlík, fotograf Jindřich Štreit, fotograf Tomáš Helísek, architekt David Vávra a desítky dalších osob. Letošní ročník laskavě podpořil velvyslanec Velké Británie Nick Archer.

Sázení, zábava, přátelství a food festival rozproudí Velkou Bystřici

Tradice se musí dodržovat, proto i letos bude ve Velké Bystřici vysazeno 29 stromů. Tentokrát výsadbu pořadatelé rozdělili do tří termínů, vše ve znamení Velké Británie a Irska.

pátek 28. května od 16:00
První část stromů bude do země zapuštěna 28. května za přítomnosti úspěšného architekta Davida Vávry, jež na závěr tohoto dne popovídá o Londýně.
Ke slavnosti výsadby patří společnost přátel –⁠ všichni jste vítáni! Sraz bude v 16:00 v Kozinově ulici, která na chvíli převezme podobu slavné Abbey Road. Tak jako členové Beatles se budete moci projít a vyfotit na přechodu s legendárním broukem. O žízni během dne určitě nebudete – osvěží vás pivo a jiné nápoje z nového pivovaru Tvarg.

sobota 5. června od 10:00
Stromy prezentující zapuštění kořenů cizinců v Česku budou v sobotu 5. června sázeny po celém území Velké Bystřice. Sraz všech zájemců bude tentokrát na odpočívadle před Domem pokojného stáří sv. Anny v 10 hodin. Později se akce přesune do zámeckého parku – zde si budete moci opéct špěkáček, podílet se na instalaci tradiční výstavy fotografií Jindřicha Štreicha, případně si i trochu zasportovat. 

sobota 12. června od 12:00
Událost Jsme z jedné planety vyvrcholí právě v sobotu 12. června, kdy bude vysazeno posledních šest stromů. Součástí hlavního programu bude fantastický food festival (od 11 hodin) s obrovským množstvím skvělého jídla a pití. Svou účast na food festivale potvrdil například brněnský Bücheck (hlavní tahák každého ročníku), těstovin plný Pastatruck, Club 52 s rybími specialitami, dále olomoucká Špagetárna Franc Lemstra s holandskými sýry. Horko a žízeň vyřeší pivovat Tvarg, Cidre99, Sklep 58, olomoucký Open Wine, poté kavárny KAFE JAK LUSK, Kikafe, Traffic CoffeeNebe počká a mnoho dalších gastro nadšenců.

Letos se pořadatelé opravdu vyšvihli. Do programu akce zakomponovali vystoupení Kabaret Dynamit novocirkusové kabaretní koláže Cirk La Putyka. S nimi zažijete elektrizující show, kde smích střídá údiv a slzy úžas. Budete se smát i dojímat, budete chtít tančit, zpívat a nebude se vám chtít jít domů. Vstupenky jsou právě v předprodeji! Kde je můžete získat jsme sepsali do samostatného článku zde.

Jedna stovka = jedna placka = jeden dobrý skutek

Pět předchozích ročníků události Jsme ze stejné planety byly převážně financovány díky pomoci různých podporovatelů. Ale zrovna teď nemají pořadatelé odvahu žádat o podporu ty, co by potřebovali podpořit sami. Vymysleli proto systém dobrovolného vstupného, který je férový pro všechny. Za jednu stovku zakoupíte na jenom z prodejních míst dobrovolnou vstupenku v podobě placky s logem Jsme ze stejné planety. Placky zároveň slouží jako lístek do bohaté tomboly, která bude slosována už před akcí. Některé zajímavé ceny totiž užijete rovnou v parku – poukázky na konzumaci, ochutnávky nebo vstupenky na Cirk La Putyka.

Placky jsou aktuálně v prodeji v prostějovských kavárnách Nebe počká a Canall coffee, v Olomouci je zakoupíte v KAFE JAK LUSK, v pražírně kávy Kikafe nebo všech podnicích Traffic Coffee. Odznáčky si samozřejmě můžete koupit i na místě, a to na informacích nebo u dobrovolníků, kteří je v parku budou prodávat.

Další informace hledejte na www.jzsp.cz, na Facebooku či Instagramu akce.

 

 

 

 

reklama