[OL]4you na

RESTAURACE A KAVÁRNY: Jsou stále tady. A otevřené!

Většina z nás se zase těší na to, až si dá šálek kávy ve své oblíbené kavárně, nebo zajde s kolegy na obědové menu do té restaurace, kterou má tak rád. Musíme si ale uvědomit tlak aktuální situace na nejeden podnik. Oni se kvůli nám přizpůsobují, hledají možnosti, jak nám dopřát to, co máme tak rádi. Tak je pojďme společně podpořit!

RESTAURACE A KAVÁRNY: Jsou stále tady. A otevřené!

Ještě než vás pustíme k článku, rádi bychom vám něco připomněli. Nezapomínejte, prosím, na hygienickou ohleduplnost k odvážným provozovatelům a zaměstnancům, kteří pro nás všechny vaří a pečou, prodávají v okénkách či brázdí ulice Olomouce s krabičkami v kufru auta.

Koncept Long Story Short se aktuálnímu dění přizpůsobil přímo bleskurychle! Musíme vám napsat o všem, co tam předvádějí. Hladové okno funguje v plném proudu – koupíte zde pořádný sendvič, polévku, kafe v pevné i tekuté podobě a skvělé pečivo z jejich pekárny. Do svého repertoáru zařadili také rozvoz. Rozvážkové menu se mění, obsahuje ale vždy domácí chleba, dvojctihodné koláče a mnoho velkých pokrmů od masitých po veganské. Vše pěkně vakuované. No a na závěr představíme úplnou pecku – pro celou rodinu v karanténě z Long Story Short vyplouvají vypečené kachny přímo na pekáči. S knedlíkem. Se zelím. A pivo k tomu! Nebo vás lákájí spíše čtyři pstruzi či pečené koleno? Objednávkový systém funguje na www.rozvoz-jidla-olomouc.cz nebo na 727 800 900.

Už znáte Kubu z The Keep? Ve svém baru míchá zajímavé a neobvyklé koktejly, za které by se nemusel stydět ani hostinský ve středověké krčmě. Ve skleničce si take away odnesete koktejl s porcí ledu zvlášť, pivo nebo víno. Objednávejte na telefonním čísle 777 565 033 nebo na facebooku baru, kde najdete i celý nápojový lístek.

My v redakci máme opravdu rádi sushi z FISHI SUSHI. Tak jsme ho otestovali a nechali si ho dovézt až domů – a funguje to skvěle! Objednat si můžete také speciality z vedlejšího podniku FISHI SUSHI Udon & Bowls – nudle, saláty, poke bowls, wok pokrmy a od této středy také polévky! A takový Ramen si prostě dát chcete. Mimo rozvážky nabízejí také také away prodej přímo na prodejně. Objednávat můžete na www.fishisushi.cz. PS: U srkání horké polévky si zrovna přečtěte životní příběh Michala, který vám polévku vařil! https://www.ol4you.cz/talenti-z-gastronomie-michal-nestor/

Mexické bistro Los Capolitos v Pavelčákové ulici každý den otevírá své okénko od 11:00 – 20:00 hodin, kde nabízí několik druhů zahraničních pokrmů, klidně i ve vegan verzi. Mimo to vám jídlo klidně dovezou domů. Objednávejte na čísle 737 978 686 nebo na portále Dáme jídlo.

Touhu po pořádném kafi vyřeší KIKAFE. K dispozici je vám jejich eshop  https://shop.kikafe.cz, z domova si zde navolíte vaše oblíbené zrno a klidně připíšete žádost o namletí. A pokud si doma kafe prostě nemáte jak udělat, sežene zde i mnoho produktů pro domácí přípravu kávy. A když by vám KIKAFE nestačilo, zahlédli jsme, že Jazz Fresh Café po Olomouci rozváží své zásoby skvělého zrna z berlínské pražírny Barn. A za super cenu! Stejně to funguje v KAFE JAK LUSK. Zkuste jim napsat na sociální sítě, určitě si vyberete.

Okénko má v Uhelné otevřené také Cà Phê District. Sympatická obsluha tady nabízí vietnamské jídlo take away nebo klidně také kafe do ruky. Jejich pokrmy dováží také Dáme jídlo. Moc doporučujeme jejich Bún bò Nam Bô. Dovolujeme si říct, že je nejlepší v Olomouci!

U asijského jídla zůstaneme. CÔDÔ rozváží polední menu, začínají o půl dvanácté. Nabídku jejich jídel najdete na facebookové stránce CÔDÔ Olomouc a objednávat můžete na telefonním čísle +420 608 342 181. A prý klidně stačí smskou!

Hodně nás baví tzv. žíznivé okénko vyhlášeného baru The BLACK STUFF Irish Pub & Whisky Bar.  Od 17 do 22 hodin si tady vyzvednete  nejrůznější pivní speciály a jiné alkoholické blaha za nižší cenu.

Dobré skutky pro své zákazníky dělá i pekařství Dalaman. Po Olomouci zdarma rozvážejí pečivo, mléčné výrobky v BIO kvalitě a třeba i vejce. O aktuální nabídce rozvozu je třeba si zavolat na telefonní číslo 737 108 604, nebo se informujte na facebookové stránce pekařství.

Ihned vedle Dalamanu se desítkami druhy ořechů a jiných dobrot pyšní Svět plodů. Ti sice okénko nemají, ale jejich eshop funguje na plné obrátky. Své zásilky si můžete od dneška objednat na osobní odběr do prodejny, která bude na pár dní otevřena od 30. 4. 2020.

Mrkový dort s karamelem, kombuchu, kafe od Candycane nebo skvělý oběd dovezou z velmi pěkného podniku Cokolif Kafárna. A pozor, někde jsme slyšeli, že jejich lívance s višněmi a bílou čokoládou fakt stojí za to.  Platit jde pouze hotově, objednávky vyřizujte na telefonním čísle 728 758 632. Celé menu rozvozu najdete na www.cokolif.cz

Coffee Library své sladkosti vozí do Fakultní nemocnice pro ty nejvíce potřebné. Pár dobrot určitě najdou i pro vás. Pár dobrot určitě upečou i pro vás. Spustili totiž nový sladký eshop www.coffeelibrary.cz, kde si z domu jednoduše naklikáte všechno, na co máte zrovna chuť. Klidně jim zavolejte na 773 115 485 nebo napište na facebook kavárny.

Tleskáme také do Grygova. Z okénka Baru Hradlo si odnesete skvělou a křupavou pizzu (ten kdo ji měl, mi určitě dá za pravdu), kafe do kelímku z Papui-Nové Guinei od Kikafe nebo třeba kus cheesecaku. V týdnu mají otevřeno od 15 do 20 hodin, o víkendu od 11:30. Objednávky přijímají na telefonním čísle 775 317 333.

Špagety, polévku nebo i drink vám dají v okénku Špagetárny. A že nechcete chodit ven? Nevadí, všechno vám dovezou i domů. Objednávejte na telefonním čísle 604 359 676.

Od jedenácti do čtrnácti vám vydají v okénku Plánu B polední menu. Perfektní místo, odkud si vzít oběd do práce. No a když se domluvíte s kolegy v kanceláři a bude vás pět, jídlo vám klidně dovezou zdarma. Objednávejte na telefonním čísle 773 046 454.

Rozvoz do domova neléčí jen kávové abstinenční příznaky, ale i klidně i ty alkoholové. Na www.damedrinkolomouc.cz si vyberete z několika osvěžujících alko drinků ze známého olomouckého bar Koktejly & sny. Bloody Mary doma na gauči? Žádný problém.

Nakonec pár dalších tipů: slyšeli jsme o rozvozu masny Jan Šesťák, zmrzlině do krabičky ze Zmrzlinária Café Centro nebo o jednorázovém prodeji produktů Trouble Café. Po Olomouci najdete určitě mnoho dalších odhodlaných prodejců, kteří bojují, co jen můžou, aby uživili svůj podnik a zároveň vám mohli dopřát něco dobrého. Nezapomeňte ani na ty, kteří rozvážejí díky službě Dáme jídlo.

reklama