[OL]4you na

Shakespearovské slavnosti

Letní shakespearovské slavnosti začínají již za měsíc. V prodeji jsou všechna doposud blokovaná místa hledišť v Praze, Brně a Ostravě.

Shakespearovské slavnosti

Letošní ročník vypukne 21. července na Špilberku uvedením Zimní pohádky. Na Slezskoostravském hradě pár dní poté – a to 24. července. V Královské zahradě Pražského hradu bude prvním představením komedie Dobrý konec všechno spraví 22. července.

V pohádkách je všechno možné. Život přináší různá překvapení. To platí i pro obsazení role Perdity v Zimní pohádce, příběhu zrazené lásky a žárlivosti, jejíž děj zasadil Shakespeare i do Čech. Českého prince Florizela bude v letošním létě milovat Eva Salvatore Burešová, která zaskočí za Veroniku Arichtevu připravující se na mateřské povinnosti. V režii Pavla Kheka vynikají herecké výkony Martina Hofmanna, Michala Isteníka, Aleny Mihulové, Saši Rašilova, Petry Špalkové, Lenky Krobotové, Matouše Rumla a dalších.

Slavnosti v Praze netradičně zahajují i uzavírají dvě derniéry. Tou první, která na Pražském hradě vše odstartuje, bude oblíbená komedie Dobrý konec všechno spraví. V režii Jana Antonína Pitínského hrají Anna Fialová, Ondřej Pavelka, Martin Dejdar, Oldřich Vízner, Martin Siničák, Jan Vlasák, David Novotný, Marie Durnová a další. 28. srpna pak aktuální ročník zakončí druhá derniéra, kterou je Večer tříkrálový v režii Jany Kališové se skvělými komediálními výkony Nely Boudové, Václava Kopty, Josefa Cardy, Tomáše Měcháčka, Petra Stacha nebo Martina Pechláta.

Mimo zmiňované hry se můžete těšit na Hamleta, Mnoho povyku pro nic, Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy a Komedii omylů.
Bližší informace najdete na www.shakespeare.cz.

reklama