[OL]4you na

Silonky na ples: ano, či ne?

Mít, či nemít? To je, oč tu běží... A na mysli nemáme žádné světem hýbající téma, řeč je o věci, o níž se v období plesové sezony vedou časté spory. Mám si pod šaty brát silonky, nebo je lepší je raději nechat doma?

Silonky na ples: ano, či ne?

Silonky a jejich vhodnost vždy byly, jsou a jsme si jistí, že i budou, velkým dilematem pro dámy, které se chystají navštívit jeden z plesů, jež se v okolí konají (přehled těch nej v Olomouci naleznete TADY).  "Na ples nejsou silonky nutné, šaty bývají dlouhé, takže vidíme jen pečlivě ošetřené špičky prstů ve střevíčkách. Ke krátkým šatům raději silonky vždy, jsme zvyklí na pohled na lýtko v silonce, tedy pokud neběháme v létě venku, ve streetové módě je to jedno. Ultrajemné silonky (5 den) bez zesílené špičky a paty můžeme vzít i do otevřených střevíčků. Ale odrovnáme dvoje za večer, takže náhradní si nezapomeneme dát do kabelky," doporučuje odborník na etiketu Ladislav Špaček.

Záleží na úrovni plesu
Pokud se chystáte na ples do opery, dress code byste měly, milé dámy, dodržovat beze zbytku. V takovém případě byste měly po lehkých silonkách sáhnout. Pokud se chystáte na hasičský ples do nejbližší sokolovny, nikdo vám hlavu neutrhne, pokud necháte punčocháče doma ve skříni.

Jaké boty si berete?
Pak bychom také my ženy měly brát v úvahu styl bot, které si hodláme na ples vzít. Páskové střevíčky nebo lodičky s otevřenou špičkou si totiž se silonkami nerozumí. V takovém případě etiketa přimhouří oči a schválí vám, že silonky necháte hezky doma...

Sice zahřejí, ale na ples je neberte!
Hodí se černé silonky na ples? Mějte na paměti jedno: silonky na ples musí být tenké, to znamená, že hodnota DEN by neměla přesáhnout 20. A vždy je vhodné volit silonky v barvě kůže. Tlusté barevné punčocháče se vám v zimě budou hodit pod pletené šaty nebo sukně z hrubé látky, rozhodně ale ne k večerním šatům.

Zaostřeno na nohy
Už máte v tomto zapeklitém sporu jasněji? Pojďme si to ještě shrnout.

Vhodně zvolené silonky nemají být rozhodně tím prvním, čím na sebe při vstupu do sálu upoutáte pozornost. Ty správné silonky jen tiše doplňují váš celkový look. Při jejich výběru proto vždy myslete na to, aby byly dostatečně tenké, aby byly co nejpodobnější odstínu vaší kůže,  aby si rozuměly s barvou a materiálem šatů, ale i s typem bot - do těch otevřených raději silonky neberte. 

Tak příjemnou zábavu a ať se vám na plese hezky tančí!

reklama