[OL]4you na

Užijte si sobotu ve znamení dobrého jídla! Koná se Lobster Food Fest

Už v sobotu 13. května ovládne křelovskou pevnost Fort XX Escot druhý ročník jarního festivalu dobrého jídla a pití Lobster Food Fest. Návštěvníci budou moci ochutnat speciality z kuchyní skupiny Lobster Group i hostujících podniků. Nabídku tří desítek jídel doplní dobře načepované pivo, ochutnávka moravských a francouzských vín, alko i nealko koktejly či výběrová káva. Pro hosty je připraven doprovodný program a velký dětský park.

Užijte si sobotu ve znamení dobrého jídla! Koná se Lobster Food Fest

Bistro Paulus, restaurace Lobster, Bistro Helen, Maso v housce, pizza z Frančesko food truck, Fishi sushi, Kikafe, Icebike Unicorn, OSA bar, Pilsner Urquell a další gastronomické koncepty nabídnou výborné jídlo a pití. Pořadatelé připravili hudební scénu a velký dětský park, kde nechybí zábavná stezka, nafukovací atrakce, science show Pevnosti poznání, malování na obličej, představení olomouckých skupin a souborů a další spousta zábavy. Na komorní hudební scéně na nádvoří fortu zahrají Jan Stavinoha, Jiří Drtil a Los Amigos. Kolaři ocení cyklo zónu Endorphine Republic s úschovnou kol a dalšími atrakcemi. Navíc fort leží přímo u páteřních cyklotras.

Jak se dostat k fortu číslo XX Escot?
K fortu se dostanete, pokud jedete po místní komunikaci z Olomouce do Křelova (sjedete u Prachárny) a na první křižovatce v obci odbočíte vpravo. Projedete novou zástavbou až do polí a po kilometru se vám otevře pohled na areál pevnosti. Jednodušší je cesta z Řepčína. Stačí vystoupit na zastávce ČD Olomouc-Řepčín nebo MHD Řepčín, železárny a dát se nejbližší odbočkou vlevo po cestě. Ani ne za deset minut jste u areálu. Fort také leží na regionální cyklostezce 51A a jen pár set metrů od páteřní cyklostrasy číslo 4 Moravská stezka, která vede z Jeseníků až na hranice se Slovenskem a Rakouskem. 

Více informaci naleznete na webu lobster-fest.cz. Vstup na akci je zdarma.

FOTO: Freepik

reklama