[OL]4you na

Vánoční trhy odstartují za týden. Na Horní náměstí míří čtrnáctimetrový smrk

Přesně za týden v 18:00 se slavnostně rozzáří olomoucký vánoční strom, aby tak odstartoval to nejhezčí období. Centrum ozdobí oblíbené dřevěné městečko, ulice se zaplní davy lidí a obě náměstí provoní punče, trdelníky i klobásky. Návštěvníci vánočních trhů se mohou těšit také na pár novinek...

Vánoční trhy odstartují za týden. Na Horní náměstí míří čtrnáctimetrový smrk

KLUZIŠTĚ I PUNČOVÁ STEZKA
Po čtyřech letech se na trhy opět vrací kluziště. Tentokrát ho najdete spolu s vyhlídkovým kolem a stánky s občerstvením na tržnici. Kromě bezplatného bruslení pro školy a veřejnost se na ledě uskuteční také řada akcí. "Druhou novinkou je punčová stezka - malý průvodce po oblíbených vánočních nápojích v rámci obou náměstí i tržnice," uvádí organizátoři vánočních trhů. Detaily ze života trhů, tipy na dárky i vánoční speciality, nebo informace o programu budou moci lidé najít nově ve Vánočních novinách."Narazíte na ně v informačních centrech, v hotelích, na nádražích, v restauracích i na stáncích přímo na náměstích a tržnici," doplňují organizátoři.

Stejně jako loni bude připravena vycházková trasa, na které mohou návštěvníci obdivovat jedinečné olomoucké památky (kašny, barokní sloupy, architekturu), vychutnat si neopakovatelnou atmosféru adventních trhů a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek. První bude postavena na Horním náměstí a poskytne neobvyklý výhled přímo na trhy, druhá je z radniční věže a třetí z 30 metrů vysokého vyhlídkového kola na tržnici. 

SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ STROMU I BOHATÝ PROGRAM PO CELÝ ADVENT
A co na návštěvníky ještě čeká? Hned za týden, v neděli 19. listopadu v 18:00, bude slavnostně rozsvícen strom. Ten na Horní náměstí doputuje už dnes. Jedná se o zhruba čtrnáctimetrový smrk, který
vyrostl ve Wellnerově ulici a ze všech vánočních stromů urazí na náměstí nejkratší trasu. Nebude chybět ani Mikulášská nadílka, v provozu bude Ježíškova pošta a dílničky pro děti. Zazní reprodukovaná hudba, uskuteční se řada koncertů, v Olomouci vystoupí například Voxel, Legendy se vrací, Hazydecay, Natálie Tichánková, odehrají se divadelní představení pro děti, proběhnou kuchařské show a další. Vše zakončí 24. prosince ve 22:00 půlnoční pod otevřeným nebem.

Tradiční stánky (130 prodejců) nabídnou inspiraci na vánoční dárky i oblíbené občerstvení. Nebude chybět keramika, adventní věnce, vánoční ozdoby a dekorace, kovářské, textilní či dřevěné výrobky, včelí produkty, zimní doplňky a řada dalších. Po nákupech přijdou vhod vyhlášené olomoucké punče v mnoha variacích, uzeniny, grilovaná masa, klobásy nebo sýry, orientální speciality, makrely na dřevěném uhlí, slovenské halušky nebo čerstvé trdelníky.

Kompletní program trhů naleznete ZDE.

reklama