[OL]4you na

Vasky jsou mým životním projektem, tvrdí Václav Staněk. Nyní jeho obuv najdete i v centru Olomouce

Když ve Zlíně založil obuvnickou firmu s touhou pokračovat v tradičním, poctivém ševcovském řemesle, začalo se mu přezdívat novodobý Baťa. Dnes už má Václav Staněk na kontě spoustu úspěchů, společnost Vasky oslavila sedmý rok na trhu a nově si jeho originální obuv mohou koupit zákazníci přímo v centru Olomouce.

Vasky jsou mým životním projektem, tvrdí Václav Staněk. Nyní jeho obuv najdete i v centru Olomouce

Vasky v Olomouci
Obuvnická firma Vasky vstoupila do nového roku otevřením další kamenné prodejny. Mezi své stávající pobočky v Praze, Brně, domovském Zlíně a Ostravě přidala obchod přímo v centru Olomouce, v Ostružnické ulici. "Olomouc je dalším z krajských měst na východě Čech, které nám chybělo z hlediska umístění prodejen. Když se nám naskytly poměrně velké a hezké prostory v centru města, naše rozhodnutí to jen utvrdilo. Zároveň data z internetových objednávek již od počátků Vasek naznačují, že zde máme velmi silnou základnu zákazníků a návštěvnost z prvních týdnů to jen dokazuje," uvádí s úsměvem Václav Staněk.

Zákazníky v obchodě v Ostružnické ulici čekají nové i starší kolekce. Najít  zde mohou také takzvané unikáty, tedy výrobky s již oraženými iniciálami za sníženou cenu oproti běžné ceně bot Vasky. Vedle bestsellerů budou v nabídce i oblíbené tenisky, letní modely, dámské baleríny, veškeré nové střihy nebo také boty pro děti, ale i kožené doplňky a pečující přípravky na obuv.

Čím jsou Vasky unikátní?
"Naším cílem je udržet tradiční ševcovské řemeslo na živu," říká Václav Staněk. Každá jednotlivá bota Vasky projde pod rukama dvanácti ševců, je vyrobena z pečlivě vybrané kůže a navržena dle potřeb novodobého zákazníka. "Každá bota je originál. Zákazník u nás může vybrat z velkého množství střihů i barev. Pro odvážlivce máme konfigurátor, na němž si mohou dokonce navrhnout své vlastní Vasky, které jim s radostí vyrobíme. A co víc, investicí do našich bot získáte také dobrý pocit, že jste podpořili nejen českou ekonomiku, ale o další kousek jste se zasloužili o zachování ševcovského řemesla," doplňuje Staněk.

Že jsou pro něj boty Vasky srdeční záležitostí, je cítit z každého slova. "Vasky jsou pro mě první a zároveň největší firmou, které jsem součástí. Vzhledem k tomu, že je to má první firma, tak k ní mám také nejbližší vztah a beru ji jako svůj životní projekt," usmívá se Václav Staněk.

Otevírací doba prodejny
Novou olomouckou pobočku budou moci zákazníci navštívit každý všední den od 10 do 18 hodin, v sobotu pak od 10 do 16 hodin. "V letošním roce to není zdaleka poslední prodejna, kterou budeme otevírat," prozrazuje závěrem Václav Staněk. 

FOTO: archiv Vasky

reklama