[OL]4you na

Velikonoce v Olomouci: jarmark nabídne bohatý program pro všechny

Řemeslné stánky, farmářské výrobky, občerstvení, bohatý kulturní program, dílničky pro děti... To a mnohem více nabídne Velikonoční jarmark, který se bude konat od 22. března do 1. dubna.

Velikonoce v Olomouci: jarmark nabídne bohatý program pro všechny

"Velikonoce jsou díky prodlouženému víkendu turisticky atraktivní období a Velikonoční jarmark všem zpříjemní nejen tento prodloužený víkend, ale potěší je i v ten předcházející, jarmark se koná celkem 11 dní," popisuje Monika Řehulková, mluvčí společnosti Kulturní Olomouc o.p.s., která jarmark pořádá.

"Velikonoce patří k nejvýznamnějším svátkům, při kterých si připomínáme tradiční zvyky, historii, a náleží k nim i setkávání lidí. Věřím, že připravený program na mnoho způsobů dokáže nejen pobavit, ale i poučit a připomenout jejich duchovní význam. Nejen proto jsme i letos jejich pořádání na Horním náměstí rádi podpořili," uvádí náměstek primátora pro kulturu a cestovní ruch Viktor Tichák.

Dílničky pro děti
Součástí Velikonočního jarmarku jsou taktéž i atrakce pro rodiny s dětmi – dětský kolotoč či dětské dílničky. Dětské dílničky budou přístupné všem dětem v odpoledních hodinách ve všední dny, dopoledne budou na objednávky mateřských a základních škol. Děti si mohou pod vedením Moniky Tiché vyrobit kolednické taštičky a krabičky, dekorace na sváteční stůl, malované prostírání, originálně zdobené kraslice, květinové brože, jarní proutěné věnečky či uplést si pomlázku. O víkendech budou dětské dílničky volně přístupné od ranních do večerních hodin.

Bohoslužba pod širým nebem
"Zaměřili jsme se na bohatý kulturní program, s různorodými hudebními žánry, představením pro děti, ale taktéž i bohoslužbou, která se bude konat na Velikonoční neděli přímo pod širým nebem," doplňuje Řehulková novinku v letošním kulturním programu.

Návštěvníci se dále mohou těšit například na vystoupení kapely Fleret, slovenské skupiny Timothy či Isbiny, chybět nebude ani cimbálovka.

Velikonoční akce
Po dobu velikonočních svátků (29. - 31.3) IC Olomouc nabízí zdarma výstup na věž v 11:00  a v 15:00 a mimořádnou prohlídku radnice (obřadní síň, kaple, věž) ve 13:00 za cenu 125Kč/os., děti do 10 let zdarma. Rezervace prohlídek zde

Prodejní doba stánků:

PO-NE 11:00-19:00, max. do 22:00
Velikonoční pondělí do 16:00

Dětská dílnička:
PO-PÁ 14:00 – 19:00, mimo provozní dobu na objednávku škol
SO-NE 10:00 – 19:00

Harmonogram kulturního programu:
22.3. - Isbina - koncert
23.3. - Blues power (koncert) a Lukáš Mareček Voice&Hands (koncert)
24.3. - Zpívánky Strýčka Líčka - představení pro děti
26.3. - Timothy - koncert
27.3. - Timothy - koncert
29.3. - Fleret - koncert
30.3. - Teď A nebo někdy - koncert
31.3. - Cimbálová muzika z Valašska a Bohoslužba pod širým nebem

reklama