[OL]4you na

Výstaviště Flora obsadí nožíři, sedláři i výrobci bičů

27. a 28. května se na Výstavišti Flora koná unikátní akce, kterou ocení nejen milovníci westernů. Do Olomouce dorazí jedni z nejlepších tuzemských nožířů, sedlářů, výrobců bičů a také westernových a jezdeckých doplňků. V pavilonech A a E se totiž uskuteční veletrh West Fest. A slibuje bohatý program...

Výstaviště Flora obsadí nožíři, sedláři i výrobci bičů

Už zítra a pozítří bude vše na Výstavišti Flora laděno do stylu Divokého západu. Připravené bude i tematické kvalitní občerstvení, dobový fotograf, indiánská osada pro děti, pistolnická show či projížďky na ponících a workshopy. Středobodem akce, která se po oba dny koná od 9 do 18 hodin, bude pavilon E. Tady se návštěvníci mohou setkat se špičkovými řemeslníky z oblasti westernu a s jejich jedinečnými výrobky. Na prostranství před pavilonem E se svými výrobky mimo jiné pochlubí zástupci řemeslných středních škol. Jako kulisa jim poslouží westernové městečko. V rámci bohatého programu se představí také fotograf Karel Richtr, jenž se zabývá metodou fotografování mokrým kolodiovým procesem na hliníkové a skleněné destičky. Právě takové snímky s vlastní podobiznou si budou moci návštěvníci pořídit. Připraveni budou také mistři karikatur s motivy Divokého západu.

K vidění budou i triky s biči a lasy

Pro děti a dospělé bude připravena indiánská osada, její osazenstvo z indiánské vesničky Rosehill zajistí celou řadou zábavných i naučných aktivit. Rodiny s dětmi budou moci také navštívit rýžoviště zlata anebo si užít projížďky na ponících.

Program obohatí jedinečná vystoupení kovbojů Steva a George a jejich pistolnická show s ukázkami triků s biči a lasy. Odvážní návštěvníci si mohou vyzkoušet jízdu na elektrickém býkovi a další zábavné činnosti.

Akce má také charitativní rozměr. Každý z vystavovatelů vytvoří a následně daruje svůj jedinečný výrobek do aukce, v níž bude v rámci benefičního galavečera vydražen. Vydražená částka bude věnována ukrajinským dětem na letní aktivity v příměstském táboře v Aplikačním centru BALUO při FTK UP Olomouc.

Celý veletrh doplní odborné workshopy vystavovatelů, v pavilonu A bude nainstalována scéna pro talk show s projekcí s cestovateli po Jižní a Severní Americe Veronikou Valterovou a Danielem Hálou. Konat se budou v pátek i v sobotu.

Sobotní program vyvrcholí koncertem. Pódium bude patřit boskovickým hudebníkům Mariachi Espuelas, kteří se zabývají tradiční mexickou hudbou i americkým bluegrassem. Vystoupí také brněnské ženské smyčcové kvarteto Beladona Quartet s repertoárem filmových melodií. Koncert začíná v sobotu 28. května ve 13 hodin v pavilonu A.

Během akce bude pro návštěvníky zajištěno občerstvení typické pro kovboje z dobového chuckwagonu. Nedaleká restaurace Áčko nabídne menu laděné ve stylu amerického víkendu. Také v samotném areálu Výstaviště Flora Olomouc budou otevřeny další stánky s tradičním občerstvením.

Vstupenky na akci pořídíte zde.

reklama