[OL]4you na

Kam vyrazit v červnu? Na Noc kostelů, Svátky města, půlmaraton, festival do ulic i Glenna Hughese

Před námi je červen, měsíc, který milují především všichni školou povinní - blíží se totiž prázdniny. Ale ani zdaleka se neblíží okurková sezona! Červen v Olomouci bude více než pestrý. Na své si přijdou milovníci rozličné kultury a zábavy. Chystá se toho totiž opravdu hodně a my pro vás máme výběr toho nejzajímavějšího.

Hned dnes večer (na mnoha místech už od 17:00, jinde od 18:00) se koná Noc kostelů. Během 15. ročníku akce se otevřou brány kostelů, modliteben a dalších církevních objektů a návštěvníci se již tradičně mohou těšit na velmi zajímavý a nabitý program. Jen v samotné Olomouci bude zpřístupněno celkem 34 míst, kam se běžně oko návštěvníka nepodívá. Více informací naleznete zde.

Tento víkend probíhají Svátky města a oslavy to budou velkolepé. Rovných 400 let patronátu sv. Pavlíny, 450 let od založení Univerzity Palackého a 300 let od vysvěcení mariánského sloupu na Dolním náměstí. Takto významná výročí, která se sešla v jednom roce, si totiž zaslouží opravdovou pozornost. Všechna tato jubilea se proto odrazí v tradičních olomouckých oslavách. Jako vždy zahájí Svátky města historický průvod ke cti sv. Pavlíny. Pěší průvod vyrazí už dnes v 18:00 z Horního náměstí. Ale Svátky města nejsou spojeny jen se svatou Pavlínou. Kompletní program akce naleznete na webu

3. června se uskuteční Dobrošlap na podporu projektu Otevřeme zahradu. Pod hlavičkou Dobrého místa pro život a s přispěním mnoha lidí se srdcem na správném místě u hospicu na Svatém Kopečku pomalu roste zelená oáza. A k jejímu dokončení můžete napomoci i účastí na Dobrošlapu. Zde najdete více informací. 

9. června se na Andrově stadionu koná Festival filharmonie. Záměrem je ukázat veřejnosti, že i ryze fotbalový stadion může být místem pro jedinečný kulturní zážitek. Pod širým nebem tak dojde ke spojení klasického orchestru, pod dirigentskou taktovkou Jana Kučery a hostujícího Hanze Sedláře, s největšími hity předních interpretů svých žánrů z naší hudební scény. Na pódiu se v samostatných vstupech představí Vojta Dyk, Janek Ledecký, Eva Urbanová či Bohuš Matuš. Večerem bude provázet Emma Smetana. Více zde.

10. června se slavnostně otevírá náplavka. Program ve spolupráci města a Plaveb Olomouc startuje už v 10:00, kdy by měla být nová náplavka pojmenována. Návštěvníci se mohou těšit nejen na plavby lodí, ale také na koncerty, zábavu pro děti i občerstvení. Více informací naleznete tady.

10. a 11. června se v olomouckém rozáriu koná festival Vyznání růžím. Těšit se můžete nejen na květiny, ale také na dekorace, trhy, hudbu, program pro děti a gastrozónu. A my vám už v pondělí přineseme soutěž o vstupenky. :)

15. června v 16:00 se koná další hezká akce na podporu projektu Otevřeme zahradu, a sice Dobrokino. Chystá se doprovodný program a promítání filmu Princ Mamánek za účasti Jana Budaře, a to v Premiere Cinemas. Více zde.

17. červen se ponese ve znamení Mattoni 1/2Maratonu Olomouc. Pokud se nepřidáte mezi ostatní běžce, určitě si tuto elektrizující událost nenechte ujít v roli diváka někde podél trati, nebo nejlépe hned u startu, protože tóny Vltavy, které se rozezní při startovním výstřelu, jsou prostě kouzelné... Více zde.

22. června můžete vyrazit na party na střešní terasu Telegraphu. Party začíná v 17:00. Tady naleznete podrobnosti.

24. června se uskuteční akce, která vás nenechá chladnými. Olomoucké ulice rozezní třetí ročník festivalu Olomouc (o)žije. Do města se chystá řada umělců a pořadatelé mají připraveno hned několik novinek - tou největší je bezpochyby komunitní snídaně na Horním náměstí, která odstartuje v 9:00. Více najdete na webu akce.

27. června od 20:00 se v SKlubu koná skvělý koncert - Glenn Hughes Performs Classic Deep Purple Live. Kompletní informace k této jedinečné události, kterou byste si neměli nechat ujít, naleznete na webu Bounty Rock Cafe.

A to není zdaleka vše, co se v červnu v Olomouci koná. Tak hezký měsíc a užijte si jej podle představ.

reklama