[OL]4you na

Zimní zážitky, které byste si neměli nechat ujít

Běžecké lyžování, sjezdové lyžování, ale také skialpy, procházky, bobování, nebo třeba jízda psím spřežením... V zimě se toho dá dělat opravdu hodně. A i když už to vypadá, že se blíží jaro, vydejte se do hor a užijte si radovánky na sněhu, jak se patří.

Zimní zážitky, které byste si neměli nechat ujít

Běžky
Kdo by nemiloval hodiny strávené na běžkách, kochání se ubíhající krajinou, vychutnávání si výhledů, jež se před vámi rozprostírají. A jako bonus spálené kalorie, kterých nebude úplně málo, když si dáte do těla. Běžky patří mezi naše oblíbené sporty, a proto u nás najdeme opravdu spoustu skvělých a dobře upravených tratí, na nichž je radost jet. Tady vám přinášíme přehled, kam se vydat, jestli toužíte po běžeckých zážitcích...

Lyžování
A pro milovníky ostrých oblouků a sjezdů, které stojí za to, máme pár tipů, kam se vypravit nejen ve dne, ale i večer. Protože osvětlená sjezdovka, promrzlý sníh svištící pod lyžemi, atmosféra, která by se dala dát za rámeček, to je něco, co má vážně kouzlo. A naše hory jsou přímo stvořené pro lyžařská dobrodružství.

Skialpy
Skialpinismus. Ještě před pár lety bychom si toto slovo museli googlit, dnes už o něm minimálně slyšel snad každý, a možná každý druhý už si skialpový výšlap vyzkoušel na vlastní kůži. Prý je skialpinismus značně návykový, shodují se ti, kteří mu podlehli. Můžete si o něm přečíst více zde.

Procházky na čerstvém vzduchu
Nelyžujete? Neběžkujete, ani jste nepropadli skialpům? Nevadí, i vy jste na horách srdečně vítáni. Procházky na čerstvém vzduchu jsou blahodárné. Bezesporu jsou nejen zdravé pro tělo, ale také pro duši. A není nic slastnějšího než sníh křupající pod botama, sluníčko, které vám pálí do tváří, a horká káva či bombardino v ruce. Doporučujeme procházky všude tam, kde to máte rádi. A prozrazujeme, že zvláštní kouzlo mají trasy v okolí Karlovy Studánky (i tamní bombardino je fantastické!).

Bobování
Že je bobování a sáňkování jenom pro děti? Tak to ani náhodou! Nejen že si při něm skvěle odpočinete (tedy duševně, jinak je to docela dřina, pokud se mu oddáte naplno), ale také se zasmějete, protože tyto zimní radovánky vám zaručeně vykouzlí dobrou náladu. Tak vyrazte na první kopec, který pokrývá sníh, a směle do toho! Nebudete chtít přestat.

Psí spřežení
Dříve nutnost k přepravě zejména v severských zemích, dnes neskutečná zábava a pro majitele psů rozhodně životní styl. Mushing, to je něco, co si skutečně zamilujete. V Jeseníkách si můžete vychutnat jízdu na saních tažených psy rasy alaskan husky a garantujeme, že je to zážitek, na který se nezapomíná. A pozor - nejde jen o samotnou jízdu. Součástí je seznámení se psy, pochopení samotného mushingu, krmení psů, ale také oblékání do postrojů. I ten, který dává přednost kočkám, při pohledu do jasně modrých očí psí smečky roztaje. Jízda psím spřežením může být navíc vynikající dárek, pokud rádi věnujete zážitky. Více o psím spřežení v Jeseníkách, které startuje od Videlského kříže, naleznete zde.

Užijte si pohádkovou zimu na horách!

reklama